PAYLAŞ

Ubisoft‘un en değerli markalarından biri olan Assassin’s Creed serisinin son oyunu Assassin’s Creed: Origins, 27 Ekim 2017 tarihinde PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasadaki yerini almıştı.

Normalde her sene piyasaya yeni bir Assassin’s Creed süren firma, 2015 senesinin sonunda piyasaya sürdüğü Assassin’s Creed: Syndicate‘in ardından seriye ilk kez ara vermişti. Bir seneliğine verilen bu arada ise Assassin’s Creed filmini vizyona sokmuşlardı. Bu sırada da yeni oyunlarına odaklanmışlardı.

Yeni Assassin’s Creed ile birlikte reboot benzeri bir şekilde titizlikle yeni oyuna odaklanan firma, Assassin’s Creed: Origins için Denuvo Anti-Tamper teknolojisinin son sürümünü kullanmayı ihmal etmedi.

Ubisoft, bununla sınırlı kalmayarak üzerine bir başka koruma sistemi olan VMProtect teknolojisini de Assassin’s Creed: Origins‘te de kullandı. Firmanın kullandığı bu Anti-Tamper yazılımı ise bir yandan Denuvo‘yu da korumaya başlamıştı.

Bu sayede oyun, aradan geçen bir aya rağmen henüz korsana yenik düşmedi. Bir yandan da yeni oyunun eski sürümlere kıyasla birçok konuda kaliteli olması, orijinal kopya sürüm satışlarını da arttırdı.

Steam üzerinde 370.000 adet satıldığı görülen Assassin’s Creed: Origins, serinin en çok satan diğer oyunlarından olan Assassin’s Creed: Unity, çıkış yaptığı günden beri 575.000 adet, Assassin’s Creed: Syndicate ise 450.000 adet satış yapmış durumda.

Assassin’s Creed: Origins‘in daha yeni oyun olduğunu düşünecek olursak, 370.000 adet satış rakamı seri için oldukça büyük bir başarı ancak serinin çok satan oyunu olan Assassin’s Creed IV: Black Flag‘in 1.500.000 adetlik satışlarını geçip geçmemesi tam bir muamma.

Son olarak da Assassin’s Creed: Origins‘in bu iki koruma sisteminin kullanılıyor olması CPU performansını düşürüyor söylentileri de Ubisoft tarafından yalanlandı.

(İşin esprisi Ubisoft: Öyle bir şey yok, böyle bir şey mümkün mü?)

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın