Ready Player One Filminin Yeni Fragmanı Çıktı!

38
0
PAYLAŞ

Enerji krizi yaşamakta olan distopik bir gelecekte, insanların hayatının büyük bölümünü OASIS adlı sanal gerçeklik sisteminde harcadığı bir dünyada geçen film, bilgisayar oyunları ve 80’ler Amerika pop kültürü üzerine kurulu bir define avı hikayesi.   Düşünün ki sanal gerçeklik sizi gerçek dünyada olduğunuzdan daha özgür kılabiliyor. Tam olarak sanal gerçekliğe bağlı çevrimiçi bilgisayar oyunlarının egemen olduğu bir dünya anlatılıyor. Kodların yarattığı sınırlar gerçek dünyadaki sınırlardan çok daha fazla.   Bu sistemde kullanıcılar herhangi biri olabilme ve her şeyi yapabilme olanağına kavuşabiliyor. Fragmanındaki hazine avı esnasında sanal gerçeklik ile birlikte verilen MMORPG havasını seziyoruz.

2045 yılında geçen hikayede OASIS şirketinin kurucusu  James Halliday ise ölmeden önce yaptığı açıklamada, tüm servetini oyun içindeki 3 easter egg’i (sürpriz gizli nesne) bulana bırakacağını belirtiyor.  Mücadelenin sebebi, üç gizli anahtarı bulan oyuncunun tüm sistemin kontrolünü ele geçirecek olması. Oyuncuların karşısında ise bu üstün gücü almak isteyen büyük bir şirket olması işleri haliyle zorlaştırıyor.

Türkçe ismiyle “Başlat”, 2018 ABD yapımı ve efsanevi yönetmen Steven Spielberg’ün yönettiği bilimkurgu-aksiyon-gerilim filmi. Film, Ernest Cline’ın 2011 tarihli ve büyük ses getiren aynı isimli romanından Zak Penn ve bizzat Cline tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Filmin başrollerinde Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, Mark Rylance, Simon Pegg ve T. J. Miller gibi oyuncular yer almaktadırlar. Filmin müziklerini ise alan Silvestri yapmıştır.

Eğer siz de bilgisayar oyunlarının az çok içindeyseniz kesinlikle bayılacaksınız.  Görsel açıdan da bizi sinemada coşturabilecek potansiyelde bir film gibi gözüküyor. Filmin çok iyi bir iş olacağı kesin gibi…

Film, 30 Mart 2018 tarihinde vizyonda olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın