PAYLAŞ

Konsept tasarım olarak ortaya çıkan Mission E Cross Turismo, Tesla’nın elektrikli arazi araçlarına meydan okumaya hazırlanıyor.

Gelişimin karşısında kimse duramıyor. Tesla’nın elektrikli ve hızlı araçlar üretmesi, otomotiv sektöründe devrim başlattı.

Tesla’nın arazi araçları klasmanındaki Model X adlı aracına karşı Porsche’den Mission E Cross Turismo cevabı geldi.

Mission E Cross Turismo daha önceleri konsept tasarım olarak tanıtılmıştı. Elektrikli araçlara olan talep artınca, ünlü otomobil firmaları kendilerini değiştirmeye başladı.

Elektrikli ve Akıllı Otomobil 

Porsche’den Mission E Cross Turismo iki elektrikli motora sahip. 600 beygir gücündeki araç, 0’dan 100’e 3.5 saniyede çıkıyor.

Porsche Torque Vectoring adlı teknoloji, torku tekerlekler arasında bölüştürerek, performans kaybını ortadan kaldırıyor.

15 dakikalık şarj ile araç 400 km gidebiliyor. 12 volt ile şarj olan Mission E Cross Turismo, fütüristik bir tasarıma sahip.

Fütüristik Tasarım 

Dokunmatik panellere sahip otomobilde göz takip sistemi de bulunuyor. Sürücü ve yolcuların bakışlarını takip eden sistem, aynalar da dahil, aracın sunduğu tüm teknolojileri sadece gözlerle yönetmeye olanak sunuyor.

Mission E Cross Turismo’da 20’den fazla uygulama var. Hız odaklı diğer araçlardan farklı olarak Porsche bu modelinden ailelere de hitap etmiş.

DestinationsApp  adlı uygulama ile, tatiller planlayabiliyor. Otel rezervasyonları yapılıyor ve yol üzerindeki ziyaret edilmesi gereken mekanlar uygulama tarafından sürücüye tavsiye ediliyor.

Araçta oluşturulan kullanıcı profillerine göre, müzik tarzı ve ışık ambiyansı da ayarlanıyor.

Otonom Araçların Zekası!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın