PAYLAŞ
En eski atalarımız bir hayvan ırkından evrimleşerek git gide modernleşmeye başladı. Mağaralardan, uzaklaşıp şimdi yaşadığımız modern hayata evrildi. Artık insanlar hayatta kalmak için avcılık ve toplayıcılık değil. Politikacılık, bilgisayar programcılığı, moda tasarımcılığı ve daha bir çok modern meslekle günümüz dünyası şekillendi.
Uzak bir gelecekte  hiç insan, sürüngen, kuş ve böcek yok. Çünkü hiç biri hayatta kalamadı. Sadece insan hariç memeli hayvanlar hayatta kaldı ve akıllandılar. İnsansı özellikler kazandılar, sonra medeniyet kurdular. İnsanların bıraktığı izlerin yardımı büyüktü. Hatta filmde bazı zehirli meyveler yiyen hayvanlarda insansı özellikleri kaybedip ilkel vahşi hayvansı özelliklerini tekrar kazanıyorlardı. Hatta dünyada insanlaşmaya karşı olup vahşileşmeyi savunan primitistler vardı. Hippiler vahşi hayvanlar gibi çıplak yaşıyorlardı.

Filmde dünyanın en büyük sorunu etoburlar ve otoburlar arasındaki ırkçılık. Filmin konusu tamamen politik.

Maymunlar Cehennemi filmini izlemişsinizdir. Orada bazı olaylar sonucu maymunlar akıllanıp diğer maymunlara da aynı ilaçtan verip topluca akıllanıp insanlara baş kaldırıyorlardı. İşte bu film o maymunların kurmak istediği geleceğin ta kendisi. İnsanların olmadığı, ama hayvanların insansı olduğu bir dünya.

İnsanların suçu sadece insan olmak ve bilim geliştirmek.

Korku her zaman işe yarar…

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın