PAYLAŞ

YouTube‘un para kazandırmaya başladığı günden beri oluşan YouTuber çöplüğünde, ülkemizde bu işi hakkıyla yapan ve gerçekten bu fırsatı değerlendirebilen nadir insanlar var.

Onlardan biri de: Barış Özcan.

YouTuber Barış Özcan!

Özellikle “Kim ulan* bu Elon Musk?” adlı video ile ülkemizde tanınan Barış Özcan‘ın, yeni ve bilgilendirici videosu olan “Evrende gözlemlenebilen en büyük ve en küçük şey nedir?” birkaç saatte YouTube trendlerinde ilk 30’a yerleşti.
Araştırmacı kişiliği ile “herkesin kendine göre bir evreni ve bu evrenin bir boyutu var. Bir insan olarak en kolay algıladığımız ve gösterebildiğimiz ölçü sanırım metre. O yüzden de metrik sistem diyoruz ya. 10’un kuvvetleriyle de ifade ediyoruz. 10 üzeri 0 = 1 metre. Yani yaklaşık iki kolumla gösterdiğim alan. Şimdi gelin evrendeki en büyük ve en küçük şeyleri anlamaya çalışalım.” diyerekten yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu videoda Cosmic View (1957) kitabı ve Powers of Ten (1977) belgeseli baz alınmıştır.

Özellikle atom altı parçacıklar konusunda bu kaynaklardan sonra yeni keşifler yapıldığı için onlar da eklenerek, uzay ve gözleölenebilir evren hakkında da son bulgular, Barış Özcan tarafından kullanılmıştır.

Bitcoin’in mucidi Elon Musk mı?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın