PAYLAŞ

Teknolojide sessizce bir devrim yaşandı. MIT, düşünce gücüyle teknolojik cihazları kontrol  edebilen son buluşunu tanıttı.

Gün içerisinde en iyi ihtimalle 4-5 farklı teknolojik cihaz kullanmamız gerekiyor. Bilgisayar, akıllı telefon, televizyon gibi kişisel ihtiyaç ürünleri dışında, para çekmek için ATM’er, alışveriş için kiosk cihazları, eğlenmek için oyun konsolları derken sayı giderek artıyor.

Kabul etmek lazım, dünya artık teknolojiyle dönüyor. Filmlerde Iron Man gibi karakterlerin sesli ve düşünce gücüyle teknolojileri yönetmesi her zaman dikkat çekiciydi. Bu kolaylığın sesli asistanlar sayesinde bir kısmına ulaştık.

MIT teknolojik devrim yaratan Alter Ego adlı cihazın tanıtarak herkesin Tony Stark’a daha yakın bir hayat sürmesi için ilk adımları attı. Alter Ego, aslında süper kahraman filmlerinin vazgeçilmez çiftte yaşamına bir gönderme. Psikolojide herkesin içinde gizlenen diğer kişilik anlamına geliyor.

MIT’in, yeni teknoloji beyinden aldığı nöromüsküler sinyalleri, teknolojik cihazlarla iletişim kurarak komutlara çeviriyor. Telefonunuza, televizyonunuzu, bilgisayarınızı sadece düşünerek kontrol etmenizi sağlıyor.

Alter Ego, yüzün yarısını kaplayan haliyle çoğu insanın şimdilik kullanmak istemeyeceği bir tasarıma sahip. Cep Telefonları da bir zamanlar telsiz telefon kadar büyüktü. Önümüzdeki yıllarda, teknoloji firmalarının yatırımlarıyla cihaz daha da işlevsel hale gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın