Distopik Steampunk Filmi Mortal Engines’in Fragmanı Yayınlandı.

27
0
PAYLAŞ

Philip Reeve’in Türkçe’ye Yürüyen Kentler ismiyle çevrilen, Blue Peter yılın kitabı (2003) ödülüne de sahip bilimkurgu kitabının filmi. Film karada yürüyen kentleri görünce Bioshock Infinite oyununu akıllara getiriyor.  Filmin yönetmenliğini Yüzüklerin Efendisive Hobbit serisinin görsel efektlerini hazırlayan Christian Rivers üstleniyor.

Filmin hikayesi steampunk türündeki fantastik-bilimkurgu serisinden uyarlanan filmde, post-apokaliptik ve distopik bir dünyada dev makineler üzerine kurulmuş şehirler ve oradaki yaşamlar anlatılıyor. Medeniyetin bir felaketle yok oluşundan binlerce yıl sonra insanlık adapte olmuş ve yeni bir yaşam biçimi gelişmiştir. Şimdi yeryüzünde, hareket eden devasa şehirler dolaşmakta, daha küçük kasabaları acımasızca yağmalamaktadırlar. Medeniyetin merkezinde ise yeni dünyada ayakta kalmaya çalışan Londra var. Şehirlerin devamlı hareket halinde yeni bir düzende güçlünün zayıf olanı yuttuğu asıl düzen değişmiyor.  Tekerlekler üstünde “yürüyen” dev şehirler, eski Kuzey Denizi’nin kurumuş yatağı boyunca, diğer tekerlekli küçük kentleri kovalamaktadır. Dev makineler üzerine kurulmuş şehirleri ve oradaki yaşamı anlatan Ölümcül makineler filminde Londra’nın distopik gelecekteki halini görüyoruz. Şehirler tükenen kaynaklar ve doğal afetlerin olduğu post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyor.

 

Filmin kadrosunda Aaron Jackson, Robert Sheehan, Hera Hilmar, Ronan Raftery, Stephen Lang, Hugo Weaving ve Menik Gooneratne bulunuyor. Yeni Zelanda-Amerika yapımı bilim kurgu, aksiyon ve macera filmi Mortal Engines Mad Max tarzı bir dünyada distopik bir geleceği yansıtacak.

Türkiye’de Ölümcül Makineler ismi ile çıkacak olan Filmin 18 Aralık 2018 tarihinde sinemalarda yayınlanması planlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın