PAYLAŞ

Kanadalı bilim adamları 2020‘li yıllara gireceğimiz yakın gelecekte, insanların cinsel ihtiyaçlarını yalnızca sanal gerçeklik ve teknoloji ile giderecekleri dijiseksüellik adını verdikleri yeni bir cinsel yönelimi ortaya attılar.

Journal of Sexual and Relationship Therapy adlı cinsellik ve terapi odaklı bir dergide yayımlanan bir makalede, Kanadalı bilim insanları gelecekte dijiseksüellik isimli yeni bir cinsel yönelimin ortaya çıkacağını kesin bir dille belirtti.

Manitoba Üniversitesi‘nden Profesör Neil McCarthourArtık sanal seks döneminin başladığını kendimizden emin bir şekilde söyleyebiliriz” dedi.

Benzer bir şekilde partnerden alınan nude fotoğrafları ve pornoların bile günümüzde sekse daha çok tercih edilmesi, dijiseksüelliği daha ön plana çıkarıyor.

Roboseksüellik ilerleyecek!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok kişinin robotlarla seksi gerçek bir insanla seks yapmaya tercih edeceğini belirten McCarthour, İnsanlar robot partnerleriyle yakın ilişkiler geliştirecek. Robotlar insanların isteklerini ve insan partnerlerin yapmayacağı şeyleri yapmaları için sipariş üzerine geliştirilecek” dedi.

Benzer bir şekilde İngiliz televizyon kanalı Channel 4‘da yayımlanan The Sex Robots are Coming isimli belgesele görüşlerini açıklayan 58 yaşındaki ABD’li mühendis, April adını verdiği sarışın robotuyla haftada 4 kez birlikte olduğunu ve 36 yıllık eşinin bu durumdan hiç rahatsızlık duymadığını anlatmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın