PAYLAŞ

 

Slav mitolojisiyle beslenmiş fantastik ortaçağ temalı oyun serisi olan Witcher ile popülarite ve başarıyı 5 yıl gibi bir sürede yakalayan CD Project firması yepyeni bir formül ile karşımıza çıkıyor.

Fütürizm ve siberpunk teması

Cyberpunk dediğimizde beklediğimiz yüksek teknolojili şehirlerde yaşayan herkesin suratında asık bir ifade, sürekli bir matem havası olan bir gelecekti. Ancak oyun beklediğimizden renkli olacak gibi görünüyor.  Zaten bir hikaye sırf siberpunk temasında geçiyor diye, dünya’nın güneş ışığı almaması veya yaşayanların sürekli noir karakterler gibi takılması gerekmiyor.

Cyberpunk bir gelecekte yaşasak nasıl bir saç stiline sahip olurdunuz, nasıl bir yol izlerdiniz, hayatta kalmak için risk alabilir miydiniz, robotlara karşı yaklaşımınız nasıl olurdu? Belki bir gözünüz sibernetik bir teknolojiye sahiptir, saf iyi yada saf kötü karakter diye bir durum yok, seçimlerimiz oyunu etkileyecek, yaralandığınızda robotik eşyalarla vücudumuzu tedavi edebiliriz.

 

Oyun fragmandan anlaşılabildiği gibi bir çok geniş bir fütüristik bir metropolde geçecek açık dünya RPG deneyimi sunacak. Oyunun hikayesi sürükleyici ve orjinal olmalı. Bir paralı askeri canlandıracağımız oyunda teknolojinin had safhaya ulaştığı bir dünyada, hikayenin izin verdiği ölçüde serbest bir şekilde dolaşabileceğiz, hava trafiğinde uçan otomobil sürebileceğiz.  Hikayesinde genetik mühendisliği, klonlama ve yapay zeka gibi bilim kurgu öğeleri bulunacak.  Oyunda Mega şirketler, yapay zeka ve klonlama öğelerine sıkça rastlayabileceğiz.

5 yıldır geliştirilmekte olan oyun türü severleri uzun saatler bilgisayarın başına kitleyecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın