PAYLAŞ

X.com, Paypal, SolarCity, SpaceX, Tesla, OpenAI ve Neuralink gibi birçok firmanın kurucusu ve yöneticisi olan günümüz dehası Elon Musk için ortaya büyük bir iddia atıldı.

Bu iddiada ise sanal para birimi olan ve birkaç senedir tüm dünyada yaygınlaşan Bitcoin‘in mucidinin Elon Musk olduğu öne sürüldü.

Sahil Gupta adlı eski SpaceX‘in çalışanı, Medium‘da geçtiğimiz  hafta bir makale paylaştı. Paylaştığı bu makale yazısında ise elde ettiği bulgular ve mevcut söylentilerden yola çıkarak Elon Musk‘ın Bitcoin‘in kurucusu Satoşi Nakamoto olduğunu iddia etti.

Gupta, “Eğer Elon, Satoşi ise bu bilgi eninde sonunda ortaya çıkacak. Ortaya çıkmış olsaydı Elon, kripto paranın kurucusu olarak yol gösterebilirdi” ifadelerini kullandı.

Elon Musk’tan yanıt gecikmedi!

Twitter hesabı üzerinde verdiği açıklamaya göre Musk‘a yıllar önce bir arkadaşı Bitcoin göndermiş ancak bu paranın nerede olduğunu Musk hatırlamadığını söyledi.

Kripto Para Sistemi Bitcoin!

167 milyar dolarlık değeriyle S&P 500 endeksindeki şirketlerin yüzde 95’ini geçen Bitcoin, 28 Kasım itibariyle 9.900 dolardan işlem görüyor. Dijital paranın yıl başındaki fiyatı 1000 dolar civarındaydı.

Son dönemin gözdesi olan Bitcoin, aslında kripto para sistemi olarak adlandırılıyor. Dünyada yatırım aracı olarak henüz yasalarla tam desteklenmeyen “blockchain” para birimi kurucusunun kim olduğu tam anlamıyla muamma.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın