PAYLAŞ

Electronic Arts‘ın dağıtımcılığını üstlendiği ve ana yapımcı DICE‘ın geliştirdiği yeni Battlefield oyunu hakkındaki ilk sızıntılar, bu hafta Reddit üzerinden yaşanmaya başladı.

Normalde 2018‘in ocak ayında yeni bir Battlefield oyununun geleceği EA tarafından duyurulmuştu fakat konuyla ilgili hiçbir detaylı açıklama yapılmamıştı.

Firmanın, 2016 senesinin sonlarında doğru piyasaya sürdüğü Battlefield 1, seride ilk kez 1. Dünya Savaşı konulu bir yapım olarak piyasadaki yerini almıştı ancak 2011 senesinde piyasaya sürdükleri Battlefield 3 ile de seriyi resmen reboot etmişlerdi. 2013 senesindeki Battlefield 4 ise aynı teknoloji ve teknik temanın devamı niteliğinde olmuştu.

Yeni oyunun adı ise bu durumdan ötürü tahminlerimize göre Battlefield 2 olması bekleniyor. Hem de yeni oyunun, 2. Dünya Savaşı temasına geri dönmesi de bu tahminlerimizi güçlendiriyor.


Tüm bunlara rağmen Reddit‘te sızdırılan görsele göre yeni oyun 2. Dünya Savaşı temasıyla karşımıza çıkacak ve oyunun adı Battlefield V olacak.

Sızdırılan görsele aşağıdan bakabilirsiniz fakat görselin sahte olabilme ihtimali de bulunuyor.

Bizim tahminlerimize göre seri aşağıdaki gibi ilerleyecek.

Battlefield 3 (2011)
Battlefield 4 (2013)
Battlefield 1 (2016)
Battlefield 2 (2018)
Battlefield 5 (2020)

Yakında duyurulması beklenen Battlefield 2 ya da Battlefield 5‘in, Ekim 2018 tarihinde PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasada olması bekleniyor.

Sizce yeni Battlefield oyununun adı ne olacak?

Call of Duty WWII satın alana Call of Duty Infinite Warfare hediye!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın