Alita: Battle Angel filminin fragmanı yayınlandı!

49
0
PAYLAŞ

Yukito Kishiro’nun yarattığı manga serisi Alita: Battle Angel, Robert Rodriguez yönetmenliğinde ve James Cameron senaristliğinde sinemaya uyarlandı. Filmden ilk fragman yayımlandı!

Konusu ise tam olarak şöyle: 2600’lü yıllarda Gökyüzünde asılı duran bir şehir olan Tiphares’in altında bulunan Çöplük’te (Scrapyard) insan, robot, cyborg her türlü canlı yaşamaktadır. Bu şehirde yaşayanlar Tiphares’den atılan çöplüklerden veya Tiphares için üretim yapan fabrikalardan geçinmektedirler. Daisuke Ido adında bir fizikçi birgün çöplükte parça ararken halen çalışır durumda bir cyborg kafası bulur. Bu bir kıza aittir, ancak yeni bir vücuda kavuşan cyborg geçmişini ve kim olduğunu hatırlamamaktadır. Ido, ona Alita adını verir ve kendi kızı gibi davranır. Çöplük tehlikeli bir yerdir ve bir gece saldırıya uğradıklarında Alita bilinçsiz bir şekilde artık unutulmuş bir dövüş tekniği olan Panzer Kunst kullanır. Bundan sonra geçmişini ve kim olduğunu öğrenmeye çalışacak olan Alita’nın yolu uzun ve tehlike doludur. ; Tüm gelecek hikayelerindeki gibi dünya asil ve zenginler, fakir ve serseriler olarak ikiye bölünmüştür.

Dr. İdo’nun oradan buradan topladığı kol, kalça, bacak ekleyerek hayat verdiği Alita, sadece bir robot değil, cazibesi, yetenekleri, zerafeti, masumiyetiyle; yaşamı sorgulayışı, zekiliğiyle eşi benzeri bulunmaz bir varlıktır.

Film Yukito kishiro’nun Gunnm(gun dream) ismiyle bilinen 9 kitaplık manga serisinin ilk iki kitabının uyarlamasıdır ve animesi de vardır.

Rosa Salazar, Christoph Waltz, Michelle Rodriguez, Jennifer Connelly, Mahershala Ali isimlerinin yer aldığı filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlk fragmanına baktığımızda fütürist, askeri bilim kurgu, post-apokaliptik, cyberpunk ve manga hayranlarının çok seveceği ve beklenmesine değecek gibi gözüküyor.

Film 20 Temmuz 2018’de izleyicisi ile buluşacak!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum girin.
Lütfen isminizi yazın